29. 6. 2013 dnes jsme předali poslední štěňátko - fenku Aisu. Ještě , že nám zůstala Amy. Tak je to loučení snesitelnější.

 

23.6. 2013 Tak už nastalo loučení. Včera odjela se svými novými páníčky fenka Aga a dnes pejsci Argo a Arny.  Je nám trochu smutno, ale jinak to nejde.

Věříme, že se štěňátka budou mít u nových páníčků dobře.

 

13.6.2013 nás navštívil poradce chovu, aby zkontroloval celý vrh. Byl hodně spokojený a pochválil nás  za péči o naše psí miminka. Vrh označil jako vyrovnaný a pejsky výstavních kvalit. Máme z toho velkou radost.

 

10.6.2013  - dnes jsme podruhé vyrazili se štěňátky na výlet, naložili jsme je do přepravní bedny, naložili Betynku a jeli jsme se předvést panu doktorovi. Pan doktor je prohlédl, poslechl jim srdíčko a měřil teplotu - vše téměř jako v pohádce "O mravenečkovi"  - jen recepis nepsal. Štěňátka se mu líbila a shledal, že jsou pěkně vypasená a v dobré zdravotní kondici. Na závěr je postupně jedno po druhém očipoval (tam se ukázalo, jak je kdo statečný) a oočkoval.

Po návratu domů štěňátka spala, jako když je do vody hodí.

 

2.6.2013 - přestalo pršet a tak jsme dnes odpoledne vyrazili se štěňátky na zahradu, aby se seznámila s okolním světem. Venku se lim docela líbilo, hrála si s připravenými hračkami na psím hřišti a docela jim vyhládlo. Venku chutná nejlépe. Domu jsme je přenesli spící a ve spánku pokračovala až do večera - asi se jim něco pěkného zdálo - vše na nových fotkách v rodinné fotogalerii

 

26.5.2013 - přidány nové fota štěňátek. Některá spolupracovala, ale jiná nechtěla stát modelem. Štěňátka jsme dnes znova odčervili pastou, která jim docela chutnala............moc jsme se jich neptali :-) -my jsme také museli jíst rybí tuk

 

24.5.2013 - Mlíčko štěňátkům moc chutnalo - rostou jim zoubky. Někdy se spolu perou, učí se štěkat a koušou mámu kam to vyjde /ucho, ocas,noha.../.

Do jídejníčku jsme přiřadili i kaši pro štěňata, kterou vylepšujeme tvarohem, piškoty a kuřecím masem.Jde docela na odbyt.

 

18.5.2013 - Štěňátka dnes ochutnala píškoty s mlíčkem. Některým se docela dařilo a nacpala si bříško, ostatní  s tím trochu bojovala. Všechna ale byla docela zapatlaná. Ještě že je jejich starostlivá máma pěkně očistila.

 

17.5.2013 - štěňátkům už rostou první zoubky, začínají na sebe vrčet a "ochutnávají" si hlavy.

 

12.5.2013 - štěňátka již přišla na to, že pro pohyb se dají také použít i zadní tlapky. Pohybují se  o dost lépe, i když většina výprav po porodní bedně končí kotoulem na bok. Museli jsme přidat příčku na vchodu do porodní bedny, jinak by štěňata opouštěla vymezený prostor pro pohyb. Asi se máme na co těšit.

Pravidelně sledujeme přírustky a rozhodli jsme se štěňátkům občas přilepšit.  A je to na nich znát. I když je již poznáme, štěňátka "vyfasovala" barevné rozlišovací oboječky.

U každého z nich je přidaná nová fotka, štěňátka na nich mají otevřené oči - vypadají o dost dospěleji a svět kolem budou vnímat dalšími smysly - zrakem a sluchem.

 

14.5.2013 - dnes jsme nadělovali štěňátkům odčervovací pastu.Některá štěňata pastu spolkla bez problémů , ale některá se snažila pastu z tlamičky vyklepat.

 

13.5.2013 - štěňátkům už mlíčko od mámy přestává stačit . musíme je přikrmovat. Opět jsme lehce zkrátili štěňátkům drápky.

 

5. 5. 2013 - štěňátka rostou jako z mlíčka, dnes jsme je vážili a máme z nich radost. Aktuální výsledky vážení a foto jsou ve složkách štěňat. Také jsme lehce upravili délků drápků na předníh pacičkách, aby to fenku moc nebolelo, když ji při krmení masírují struky.

 

29.4.2013 - dvě štěňátka jsou již zadána, volné jsou ještě dvě fenečky a oba pejsci. Zájemci nás mohou kontaktovat e-mailem či telefonicky.

 

V neděli 28.4.2013 dopoledne jsme s naší psí rodinkou navštívili veterinárního lékaře v Rychnově nad Kněžnou MVDr. Homolu, který štěňátka i maminku prohlédl. Všichni jsou v naprostém pořádku!

..................................................................................................................................................................................................

27. 4. 2013 pro naši Betku nastal den D a večer přivedla na svět 6 štěňátek. 4 holky a 2 kluci dali Betce zabrat, ale všichni to zvládli na jedničku!

..................................................................................................................................................................................................

Štěňátka rostou -  je to na Betynce vidět. Do vrhu zbývá jen pár dní.

..................................................................................................................................................................................................

Termín vrhu se rychle blíží, přípravy vrcholí. Nedávno jsme měli kontrolu porodní bedny a vypadá to , že se líbila - viz foto